Műköröm építés

A műköröm története, kezdete

A köröm kozmetikája az i.e harmadik évezredig vezethető vissza, ebből a korból vannak az első egyiptomi és kínai feljegyzések. Egyiptomban a fáraók isteneikhez akartak hasonlítani, ezért ápoltságuk jeléül hosszú, aranyozott pótkörmöket viseltek. Hennával, vörös és narancssárga növényi kivonatokkal díszítették, szépítették. Ez azért volt lényeges, mert a színes körmöket viselők fontos embernek számítottak. Nem volt mindegy a színek erőssége sem, a királyok, királynők körmüket mélyvörösre, míg az alacsonyabb rendűek halvány színűre festették.

1917 után sokféle találmány gyorsította a körömápolás fejlődését. Csiszolóporos reszelők, körömbőr eltávolítók, körömlakkok.

Az első műkörmöt, egy körmét rágó fogorvos alkalmazta. A műkörmök ideje az 50-es években érkezett Hollywoodba, majd a 70-es évektől származik a selyem ill. üvegszállal kombinált technika. Az ötletet a fogpótlásoknál ismert anyagok, körömápolás területén való felhasználása adta. A műanyag fogpótlások a TIP, a műfogsor javító porcelánok a porcelán, míg az UV fényre kötő fogtömések a zselés műkörmök kifejlesztéséhez szolgáltak alapul. 1984 után a polimerizált zselék megjelenésével nagy verseny indult a piacon lévő hagyományos porcelán és a zselé között. Mára a természetesnek ható és körömkímélő UV fényre kötő porcelánok és zselék hódítanak a világon. A műköröm a mai kor szinte elengedhetetlen részévé vált egy nő kezének, ujjainak. A műköröm, vagy akár a gél lakk viselete, ápoltságot kölcsönöz a viselőjének és mondhatjuk is, hogy öltözteti a kezeket. Ez nem csak esztétikai szempontból lényeges, hanem egészségünk megőrzéséhez is nélkülözhetetlen. Rengeteg technika közül válogathatunk, van ki a gél lakkra, van aki a porcelán vagy zselés körömre esküszik, én ez utóbbit részesítem előnyben. A zselé anyagát illetően rugalmasabb, mint a porcelán.

A műköröm és Én

Mikor elmentem életem első és (szerintem egyben utolsó) műkörmöséhez első alkalommal a szakma szerelmese lettem. Mindig is egy kreatív embernek tartottak és én is magam, ezért útnak indultam és beszereztem jó pár körömlakkot. Kétnaponta festettem a körmöm újabbnál újabb minták, jöttek az ötletek. Itt eldöntöttem, hogy ezt a szakmát meg akarom tanulni, így egy hónap múlva már az iskolapadban ültem. Sokat gyakoroltam és hamar elsajátítottam a műkörmözés fortélyait, melyben azóta is folyamatosan képzem magam. Tartós és strapabíró körmöket készítek,mely tükrözi precizitásomat. A vendégeim elégedettsége számomra a legfontosabb.